ویروس کرونا در آسانسور
آموزش

آسانسورهای خود را عاری از ویروس کرونا نگه دارید

آسانسورهای خود را عاری از ویروس کرونا نگه دارید  چگونه آنها را تمیز کنیم ؟

 

آسانسورها تقریباً بهترین دوست COVID-19 هستند. آنها دسته ای از افراد را برای جابجایی کوتاهی در یک جعبه کوچک دور هم جمع می کنند که می تواند عواقب دراز مدتی داشته باشد.

اگر کسی در طول مسیر سرفه یا عطسه کند ، می توان گفت که ویروس های ولگرد COVID به پرواز درخواهند آمد. این ویروس حتی اگر کسی رادر همان لحظه مبتلا نکند ، می توانند بین ۳ تا ۷ روز روی فولاد ضد زنگ باقی بماند. آنها فرصت دارند تامنتظر ورود قربانی بعدی به آن فضا بمانند .

اما بیایید حتی در صورت آگاهی از چگونگی نظافت آسانسور و عاری از ویروس نگه داشتن آن ، باز هم مطلب زیر را مطالعه کنیم .

دکمه های آسانسور

 

بدیهی است که یکی از بزرگترین نگرانی ها دکمه های آسانسور است. این یک سطح پرترافیک است که منجر به شیوع ویروس می شود. در این حالت تمام کاری که باید انجام دهید این است که دکمه ای آلوده را لمس کرده و سپس صورت خود را لمس کنید که درواقع با این کار راهی برای ورود ناخواسته ویروس فراهم می کنید. بنابراین ، دکمه ها از اهمیت خاصی برخوردارند.

برخی فکر کرده اند که دکمه ها را با پلاستیک بپوشانند. متأسفانه ، ویروس روی پلاستیک طول عمر مشابهی با فولاد ضد زنگ دارد ، بنابراین توصیه نمی شود. در عوض ، تمیز کردن منظم توصیه می شود که دکمه ها تا حد امکان از ویروس در امان بمانند. اینکه هر چند وقت یکبار باید این کار انجام شود ، به میزان استفاده آسانسور بستگی دارد.

آسانسور منازل مسکونی در مقایسه با آسانسور مکان های تجاری پرتردد نیاز به نظافت کمتری دارد . برای شرایط معمول ، توصیه دو بار در روز است. مخصوصا در مناطق شلوغ یا مناطقی که خطر قرار گرفتن در معرض ویروس بیشتر است (مانند بیمارستان) ، آسانسورها باید بیشتر تمیز شوند. همچنین ، اگر غالبا افراد در معرض خطر مانند خانه سالمندان از آسانسور استفاده می کنند ، باید مرتباً تمیز شود.

چگونه دکمه ها را به درستی تمیز کنیم ؟

 

متأسفانه ، اگر مایعات در پشت دکمه ها جمع شوند ، موجب آسیب به دکمه ها و اجزای آنها می شوند . این موضوع می تواند باعث چسبیده شدن دکمه ها یا حتی آسیب دیدن سیم کشی شود. خوشبختانه با روشهای نظافتی مناسب می توان از این اتفاق جلوگیری کرد. از الکل اتیل یا ایزوپروپیل حداقل ۷۰٪ استفاده کنید و از پاک کننده های شیمیایی خیلی قوی خودداری کنید. مواد شوینده را برای مدت طولانی روی فلز باقی نگذارید زیرا باعث آسیب به سطوح می شود. محصولات نظافتی را از فاصله حدود ۱۲ اینچی و با زاویه رو به پایین اسپری کنید.

روش دیگر این است که ابتدا پارچه تمیزکننده خود را اسپری کنید و سطح را بدون اینکه مستقیماً روی آن مواد ضدعفونی بپاشید ، پاک کنید. حتی با وجود انجام این روش هم ، کار را با یک پارچه تمیز و خشک تمام کنید تا مایعات اضافی کشیده شده و خشک شود .

پاک کردن آسانسور از ویروس COVID

 

این ویروس جهان را به چالش کشانده است و اگرچه ممکن است برخی افراد به استفاده از پله ها راغب شوند ، اما همچنان آسانسورها بخشی ضروری از تحرک در ساختمانهای چند طبقه هستند. با تمیز نگه داشتن و نظافت آسانسور می توانید آن را برای مشتریان یا ساکنان ساختمان خود ایمن نگه دارید. حتما از ضد عفونی کننده دست در ورودی آسانسور استفاده کنید تا افراد هنگام ورود به ساختمان بتوانند دست های خود را تمیز کنند. این به شما کمک می کند تا دکمه های آسانسور – و هر چیز دیگری در ساختمان شما – از COVID-19 در امان بماند .

سخن نویسنده :

آرین تکنیک پخش

یک شرکت آسانسور مسکونی و خانگی است که علاقه زیادی به خدمت مردم دارد. این امر در ارائه خدمات برتر و تعهد برای کمک به مردم نمایانگر است که سبب سهولت و امنیت دسترسی به بخش های مختلف منزل می شود . هم اکنون رهبران آگاه این صنعت ، در حال نوآوری هستند و ایده های جدیدی برای کمک به دسترسی مردم به همه جا ارائه می دهند. در صورت نیاز به بالا یا پایین رفتن – بر حسب نیاز – آسانسورهای معراج اطمینان می دهند که با خیال راحت به مقصد خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *