بالابر های صنعتی
صنعت آسانسور

آسانسور های باری(بالابر های مخصوص حمل بار)

آسانسور های باری(بالابر های مخصوص حمل بار)

 

امروزه به دلیل وجود فروشگاه ها و انبارها با طبقات متعدد ، استفاده از آسانسورهای باری بسیار متداول بوده و گاها دیده میشود و با حذف راه پله های فلزی و سیمانی غیراستاندارد و نردبان های خطرناک ،بالابرهای باری راهکار مناسبی برای جابه جایی افراد و بار به طبقات می باشد.

در اینجا سعی نموده ام با استاندارد سازی این دسته از بالابرها و عنوان مسائل ایمنی و خطرات ناشی از عدم به کارگیری تمهیدات ایمنی ، تا حدودی از بروزخطرات جبران ناپذیر جلوگیری نمایم.

ابتدا میبایست تعریف مناسبی از بالابر های صنعتی مطرح نماییم:

بالابر صنعتی وسیله ای است که  جهت حمل بار و گاها حمل بار ونفر در کارخانه های صنعتی، فروشگاه ها و یا اماکن دیگر استفاده می گردد ،سرعت این دسته از بالابرها عموما زیر نیم متر بر ثانیه میباشد.

۱-بالابرهای حمل بار

 

این دسته از بالابرها فقط جهت حمل بار بدون نفر استفاده میشود.

مشخصات عمومی وفنی:

۱-کابین های این بالابرها باید دارای حفاظ مناسب بوده تا هنگام حمل اجسام داخل کابین به پایین سقوط نکند.

۲- محل نصب بالابر باید کامل پوشیده باشد به نحوی که در صورت سقوط اشیا از داخل کابین ، به بیرون از شفت آسانسور یا چاهک پرتاب نگردد.

۳-بالابر های باری باید به گونه ای طراحی گردد که ارتفاع کابین و درب طبقات حداکثر ۱۵۰ سانتی متر بوده تا سوار شدن نفرات به بالابر امکان پذیر نباشد.

۴-بالابر های باری باید مجهز به درب  با قفل و کنتاکت استاندارد در طبقات باشد.

۵- استفاده از ترمز ایمنی(پاراشوت ) و اسپید گاورنر میتواند امکان خسارات وارده بر اثر سقوط کابین را کاهش دهد.

۶-به کارگیری کلیه سیستم های ایمنی الکتریکی و مکانیکی مطابق با استانداردEN81 دربالابرهای باری الزامی میباشد.

با کمال تاسف باید عنوان کرد ، بیش از ۹۵ % بالابر های فروشگاهی و کارگاهی غیر استاندارد بوده و هیچ نظارتی بر آنها نمیباشد.

نداشتن ایمنی های جانبی از قبیل درب ایمنی،فتوسل،سنسور های مکانیکی،پوشش مناسب استراکچر و کابین ،ترمز ایمنی و گاورنر که نبود هر کدام از موارد ذکر شده میتواند خطر بسیارجدی ایجاد نماید ، از موارد مشهود در این دسته از بالابرهاست،لازم به ذکر است حوادث جانی ناشی از بالابر های فروشگاهی و کارگاهی غیر استاندارد بیش از آسانسورهای نفربر میباشد.

انواع مکانیزم انتقال نیرو در بالابر های باری

۱-کششی

کششی تعادلی ۱:۱

کششی تعادلی ۲:۱

کششی مستقیم (درام جمع کن کابل فولادی)

۲- هیدرولیک

مستقیم

غیر مستقیم

۳- اسکرو

۴- سیستم انتقال چرخ دنده ای

انتقال نیروی محرکه در بالابرهای باری توسط الکتروموتورهای آسنکرون متناوب مجهز به ترمز الکترومغناطیسی میباشد جهت بالابردن راندمان مکانیکی و توان انتقال از گیربکس های حلزونی استفاده میشود.

البته لازم به ذکر است گاهاً از گیربکس های دنده فولادی نیز میتوان بنا به نوع طراحی و نیاز مشتری استفاده نمود.

نکته مهم: جهت کوپل الکترو موتورها به گیربکس یا همان اتصالات مکانیکی موتور و گیربکس حتماً باید به یکی از دو روش زیر انجام شود.

۱-مستقیم و اتصال فلنچ

۲-کوپلینگ فولادی با لرزه گیرهای لاستیکی

سایر موارد به شرط رعایت ایمنی نیز قابل اجرا است ولی کوپل با تسمه های لاستیکی مناسب نمیباشد و در صورت از هم گسیختگی تسمه ها احتمال سقوط بالابر زیاد میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *