سندیکای آسانسور
صنعت آسانسور

تشکیل سندیکای آسانسور

سندیکا چیست؟

سندیکا در فرهنگ لغت به اتحادیه هایی که کارگران و کارکنان یک صنعت خاص برای دفاع از منافع اقتصادی تشکیل می دهند، گفته می شود. در حوزه ی شرکت های آسانسور، سندیکای آسانسور، صنایع آسانسور و پله برقی ایران اولین بار در سال ۱۳۷۸ در تهران تاسیس شد. هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ شرکت از سراسر ایران به عضویت این سندیکا در آمده اند. همچنین شعب دیگر سندیکای آسانسور در سایر شهر ها و استان های دیگر تاسیس شد.

 

اهداف سندیکای آسانسور

اهداف این سندیکای آسانسور، سازماندهی صنایع آسانسور و برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای گسترش و پیشرفت صنعت طراحی و افزایش کیفیت محصولات در سراسر کشور می باشد. صنایع آسانسور و پله برقی ایران با ۲ دانشگاه آموزش علمی آسانسور و همچنین با سازمان ها و نهادهایی مانند اتاق بازرگانی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد همکاری دارد. درخواست اصلی سندیکای آسانسور این است که خریداران محترم از سراسر کشور، از شرکت ها و مراکز مورد تایید سندیکا خریداری کنند تا سهم بزرگی در جهت رشد و پیشرفت این صنعت در کشور داشته باشند. حوزه فعالیت سندیکای آسانسور تنها محدود به استان خاصی نیست. این خدمات در سراسر کشور ارائه می گردد.

از اهداف دیگر اتحادیه آسانسور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. اجرای استاندارد تمامی مراحل مانند؛ فروش، ساخت، طراحی آسانسور و … و همچنین نصب و تعمیرات و نگه داری از آسانسور و پله برقی.
 2. تلاش گروهی و استخدام بهترین متخصصین در راستای دستیابی به اهداف سندیکای آسانسور.
 3. افزایش تلاش و فعالیت در جهت صدور محصولات به خارج از کشور.
 4. افزایش کیفیت تولیدات و بررسی آنها.
 5. اتحادیه آسانسور به بازرسی مداوم محصولات و کنترل نمودن عملکرد آنها منطبق بر قانون اساسی می پردازد. به این منظور کمیته های بازرسی و کنترل ایجاد شده و تمامی فعالیت آنان مطابق با قانون می باشد.
 6. تلاش در جهت حضور در نمایشگاه ها چه داخلی و چه خارجی جهت معرفی محصولات.
 7. ایجاد شرایط مناسب برای رقابت عادلانه برای تمامی اعضا و شرکت های عضو سندیکای آسانسور.

 

 1. ایجاد شرکت های تعاونی توسط اتحادیه آسانسور متعدد برای جذب سرمایه، ارائه نمودن خدمات و انجام امور معرفی محصولات و اقدام به صادرات محصولات مخصوصا به کشور های مجاور.
 2. ایجاد مراکز متعدد چه در داخل و چه در خارج از کشور برای معرفی محصولات و همچنین ارائه ی خدمات به مردم مانند احداث تاسیس خانه های آسانسور.
 3. برگزاری سمینارهای متفاوت و تخصصی و تالیف انواع مقاله های تخصصی و صنعتی. و همچنین حضور در سمینارها و نمایشگاه های خارجی و ارائه مطالب و مقالات تخصصی و صنعتی در ارتباط با حوزه ی آسانسور.
 4. انجام فعالیت های متفاوت در زمینه های علمی، اقتصادی، تحقیقاتی، فرهنگی و سایر زمینه ها در داخل و خارج از کشور در جهت دستیابی به اهداف سندیکای آسانسور.
 5. تالیف مجلات و بروشور و نشر کتب مرتبط با حوزه ی آسانسور و اطلاع رسانی همه جانبه به مردم. تکمیل بانک اطلاعاتی تخصصی موجود در این حوزه.
 6. کوشش مستمر در راستای دستیابی به آخرین استاندارد های بین المللی موجود در حوزه ی آسانسور.
 7. تشویق و حمایت همه جانبه از تولیدات ملی و کوشش برای افزایش کیفیت محصولات. برای ارتقا کیفیت محصولات برنامه های منظم و مداوم طرح ریزی شده است.

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *