آموزش

چگونه فن آوری های نوظهور موجب ارتقاء آسانسورهای شیشه ای شده اند؟

آسانسورهای شیشه ای موجب احيا و بازسازی آسانسور های قدیمی و تاریک شده اند و زیبایی طراحی مدرن را به ساختمان های شما می بخشند که موجب ارتقا جزئیات معماری سازه می شود . این آسانسور ها هم هنگام ورود به ساختمان و هم هنگام صعود به طبقات بالاتر احساس فوق العاده ای در شما ایجاد می کنند . فضا را افزایش می دهند ، عنصر طراحی فراتر از تصوری اضافه می کنند که ترکیبی از عملکرد برتر و پیچیدگی را ارائه می دهد . با تمایل بسیاری از طراحان و معماران به سمت طراحی های مینیمالیستی ، آسانسورهای شیشه ای ظرافت بی انتهایی را ارائه می دهند که در فضاهای تجاری بسیار کارآمد است .

آنها همچنین در لابی های هتل جلوه ای آرامش بخش برای کمک به آرامش مسافران خسته ایجاد می کنند . از آنجا که این آسانسورها نیز می توانند به طور یکپارچه با پس زمینه ترکیب شوند ، در سالن های بزرگ ، لابی ها و اتاق های میانی که قرار است سایر عناصر طراحی درخشش داشته باشند ، به خوبی به کار می آیند .

شیشه را به راحتی می توان با مواد جالب دیگر ترکیب کرد ، که از این میان با فلزات مدرنی مانند فولاد ضد زنگ قرابت ویژه ای دارد. فناوری روز ، روشهای نوینی برای بهبود آسانسورهای شیشه ای از نظر فرم و عملکرد با روندهای جدید زیر معرفی کرده است:

ویژگی های امنیتی بهبود یافته: این فناوری با استفاده از برنامه های کاربردی در ساختمانهای مسکونی و تجاری و برای محدودیت دسترسی افراد ، امنیت پیشرفته تری را ارائه می دهد . به عنوان مثال ، هتل ها محدودیت های امنیتی برای کارت های مهمان اعمال می کنند ، بنابراین آنها صرفا می توانند در طبقات خاصی پیاده شده یا به بخش های خاصی از هتل دسترسی پیدا کنند.

این امر باعث ایمنی بیشتر ساختمان ها می شود زیرا افراد قادر به خارج شدن از آسانسور بدون مجوز نیستند. با این حال ، این فناوری می تواند با استفاده از حالت های مختلف ورود از جمله اسکنر اثر انگشت ، برخی ابزارهای امنیتی بیومتریک و یا ایجاد صفحه کلید ورود امنیت مورد نظر را فراهم کند .

فناوری قابل تنظیم: آسانسورهای شیشه ای فناوری دارای قابلیت بهبود از جمله قدرت خلا uum را ارائه می دهند. این امر امکان کارکرد آسانسورها با بهره وری بهتر انرژی را فراهم نموده و می تواند با ویژگی های امنیتی مانند موارد ذکر شده در بالا ترکیب شود. همچنین از آنجا که به ریل و کابل احتیاج ندارند ، مقرون به صرفه تر هستند زیرا فضای کمتری اشغال می کنند ، نصب آنها زمان کمتری نیاز دارد و نگهداری آنها آسان تر است.

• کنترل مقصد : دارای بیشترین کارایی در ساختمانهای مرتفع با حجم ترافیک بالا می باشد زیرا امکان کنترل مقصد به توزیع متوازن مسافران کمک می کند. بنابراین آسانسورها کارایی بیشتری خواهند داشت . نصب آسانسورهای متعدد ، افراد را براساس مقصد و دسترسی آنها برای کاهش زمان انتظار و جابجایی گروه بندی می کند.

نورپردازی و موسیقی: برای بهبود تجربه مسافر ، سیستم های نورپردازی و موسیقی قابل برنامه ریزی ، با ورود شخص به کابین به طور خودکار روشن می شوند. این سیستم های صوتی پیشرفته تر از دستگاه های “muzak ” گذشته هستند که احساس بهتری نسبت به موسیقی پخش شده

ایجاد می کنند .

صفحات LED : از صفحه های LED برای اهداف ارتباطی و سرگرمی استفاده می شود. فضاهای تجاری معمولاً امکان درآمدزایی از طریق تبلیغات را فراهم می کنند .

چراغ های : LED چراغ های LED دارای نور مناسب بوده و در عین حال جنبه تزئینی هم دارند . به خصوص در آسانسورهای شیشه ای بسیار کارآمد بوده و می توان از چراغ های رنگی برای ایجاد منظره چشمگیر برای افرادی که از طبقات پایین نظاره گر هستند ، ایجاد کرد.

پنل های غیر سنتی: تمایل به طراحی آسانسورهای شیشه ای با ارائه جزئیات سفارشی که مورد توجه معماران قرار می گیرد ، بسیار افزایش یافته است. از پنلهای مدرن تر به عنوان عنصر طراحی استفاده می شود. مانند آسانسورهای حبابی مبتکرانه در مکان تازه بازسازی شده Pacific Place در هنگ کنگ . در این مدل ها ، دکمه ها بر روی نرده های برنز منحنی قرار گرفته که باعث ایجاد نواری بین کف و سقف می شود .

از آنجا که آسانسورهای شیشه ای همچنان سنگ بنای معماری مدرن هستند ، فناوری به بهبود عملکرد آنها کمک کرده وسبب ایجاد تجربه ای لذت بخش می شود.

3 thoughts on “چگونه فن آوری های نوظهور موجب ارتقاء آسانسورهای شیشه ای شده اند؟

 1. titangame.ir گفت:

  خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب زیبا

 2. www.ahvazdev.ir گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از
  دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 3. drfatemenaji.ir گفت:

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *