انواع آسانسور
صنعت آسانسور

آسانسور مناسب محل سکونت من کدام است ؟

آسانسور مناسب محل سکونت من کدام است ؟

 

از آنجایی که امروزه کم تر کردن میزان تردد روزانه موردمناقشه است ، در خانه ماندن به مسئله روز تبدیل شده است . اما ، خوشبختانه در بازار گزینه های ایمنی در دسترس ما قرار گرفته است . کدام را انتخاب کنیم؟ هنگام تصمیم گیری در مورد گزینه های پیش رو برای جابجایی روزانه و متناسب شرایط شما ، مولفه های خاصی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید . منظور از جابجایی کاربر چیست ؟ محل سکونت از نظر اندازه ، عمر سازه و نوع منطقه چگونه است؟ فراموش نکنید ، تمام متخصصان ما از بحث در مورد گزینه های موجود و راهنمایی شما بسیار خوشحال خواهند شد . تیم آرین تکنیک پخش از راهنمایی شما در مورد گزینه های موجود در بازار خشنود خواهد شد .

پله نورد (stairlift)

 

پله نورد ، واحد کوچکی است که به پله های موجود در خانه متصل می شود . مقرون به صرفه ترین گزینه موجود است و نصب و کار با آن بسیار راحت است . می توان آنها را در هر راه پله ، از جمله پله های منحنی نصب کرد . با این وجود ، نصب پله ، مخصوص پله منحنی ممکن است دشوارتر باشد و سفارش آن کمی بیشتر طول می کشد . اما همچنان زمان مورد نیاز برای نصب و راه اندازی کوتاه است . پله برقی ، می تواند بدون در نظر گرفتن ارتفاع و عرض ، حتی قرار گرفتن در داخل یا خارج منزل ، به راه پله موجود متصل شود . نیاز به هیچ گونه تغییری در ساختار خانه وجود ندارد . مثل آب خوردن انجام می شود و تنها چیزی که لازم است یک پریز برق برای کارکرد آن است. با این حال ، کاربر باید توان جابجایی کافی داشته باشد تا بتواند با کمی کمک یا بدون کمک ، سوار یا پیاده شود . او باید بتواند خودش را بر روی پله نگه دارد و از کنترل ها چه دستی و چه اتوماتیک استفاده کند .

بالابر هم سطح کننده(Platform Lift)

 

بالابر هم سطح کننده ، سکویی است که در امتداد ریل متصل به پله های شما حرکت می کند. بالابر هم سطح کننده را مانند پله نورد می توان بر روی هر شکل از پله ها نصب کرد . با این حال ، پله ها باید به اندازه کافی عریض باشند تا بتوانند سکو را در خود جای دهند . در صورت عدم نیاز ، قابلیت تاشدن دارد تا افراد بتوانند از پله ها استفاده کنند . این آسانسور می تواند تمام این افراد را جابه جا کند ؛ کسی که روی صندلی چرخدار قرار دارد ، شخصی که می تواند با پای خود حرکت کند یا افرادی که از طریق نیمکت تاشویی که در داخل سکو نصب شده ، تردد می کنند . دیگر ویژگی این آسانسور توانایی حمل بار سنگین است . می توانید مواد غذایی ، لباسشویی یا سایر وسایل سنگینی که نیاز به جابجاشدن بین طبقات دارند را حمل کنید . بالابر هم سطح کننده ، مانند پله نورد ، فقط برای کار به یک پریز برق نیاز دارد . نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که بالابر هم سطح کننده مانند پله نورد و آسانسور مسکونی برجسته و مورد توجه نیست .

آسانسور خانگی(Home Elevator)

 

البته گزینه جایگزین تمام موارد فوق ، آسانسور خانگی است . این سازه بدون توجه به مشکلات حرکتی شما یا افراد نزدیک به شما کار می کند. آسانسور خانگی به راحتی یک ویلچر یا حتی دو ویلچر را حمل می کند . برخی افراد آسانسور ها را با برنامه ریزی ، برای راحتی امروز و همچنین با نیم نگاهی به آینده نصب می کنند . آسانسورهای خانگی با اشکال ، اندازه ها و پرداخت های مختلفی ارائه می شوند . بعضی از آنها به صورت پنوماتیک ، هیدرولیکی یا از طریق وکیوم یا کابل کار می کنند . انواع مختلفی از طراحی وجود دارد که می توانید برای آسانسور مسکونی انتخاب کنید . شما می توانید یک نوع کابین داشته باشید که پشت دری قرار گرفته باشد و با تمام درهای دیگر خانه شما مطابقت داشته باشد . یا می توانید درب کشویی را انتخاب کنید . برخی از آسانسورها دارای لبه مدرن هستند ، که مانند لوله ای شفاف و نامرئی از کف طبقات عبور می کند . آسانسورها همچنین دارای مزیت دسترسی به طبقات متعدد می باشند . پله نوردها و بالابرهای همسطح کننده محدود به محل قرارگیری پله ها و میزان بالا رفتن آنها هستند.

و حالا تصمیم درست چیست ؟

 

به طور کلی ، تصمیم گیری براساس نیاز کاربر خواهد بود . آیا به اندازه کافی دارای توان حرکتی برای استفاده از پله برقی هستند؟ آیا از ویلچر استفاده می کنند و بهترین انتخاب برای آنها آسانسور همسطح کننده یا آسانسور خانگی است ؟ اگر بخواهیم هزینه ها را هم در نظر بگیریم ، پله نورد مقرون به صرفه ترین انتخاب و آسانسور مسکونی از گران ترین گزینه های پیش رو است . با این حال ، آسانسور به ارزش خانه شما افزوده و دارائی خالص شما را هم افزایش می دهد . آیا خانه شما از لحاظ ساختاری می تواند آسانسور مسکونی را در خود جای دهد؟ آیا پله های شما برای نصب بالابر کفی به اندازه کافی عریض است؟ ملاحظات بسیار زیادی وجود دارد که بهتر است از یک متخصص حرفه ای مشاوره بگیرید . کارشناسان آرین تکنیک پخش خوشحال می شوند که شما را در روند انتخاب گزینه متناسب با نیازهایتان راهنمایی کنند . برای رزرو بازدید از خدمات نگهداری با آسانسورهای آرین تکنیک پخش تماس بگیرید . در تهران و مناطق اطراف آن ، با ۶۶۲۸۹۸۵۱ تماس بگیرید یا از طریق ایمیل info@atp-elevator.com با ما در ارتباط باشید . وب سایت ما را به آدرس https://atp-elevator.com بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *