آموزش

آیا آسانسور خانگی برای شما مناسب است؟

آیا آسانسور خانگی برای شما مناسب است؟

آسانسور مسکونی می تواند کیفیت زندگی صاحب خانه را بهبود بخشیده وهر آنچه که سبک زندگی او نیاز دارد را برایش فراهم کند . با گذشت زمان ، رد پای آسانسور خانگی کاهش یافته است . و نیزاین فناوری به اندازه ای پیشرفت کرده که امروزه هزینه کلی آن کاهش یافته است . این اتفاق ، نصب آسانسور یا قراردادن آن در طراحی خانه را به انتخابی واقع گرایانه برای صاحبان خانه تبدیل کرده است . یکی از بهترین دلایل انتخاب نصب آسانسور در خانه این است که باعث افزایش ارزش محل سکونت می شود . اگر قصد فروش داشته باشید ، خریداران مسکن تمایل دارند به خانه هایی بروند که در آنها از قبل آسانسور نصب شده است . دلایل آنها می تواند متفاوت باشد . شاید به دنبال راحتی هستند . یا نگاهی به آینده داشته و قصد دارند اقدامات لازم در زمان کهنسالی خود ( Age in Place ) را فراهم کنند .

نصب آسانسور خانگی از “افراد کهنسال در منزل ” پشتیبانی می کند . این مفهوم در دوران بازنشستگی به طور فزاینده ای در بین نسل ” انفجار جمعیت ” ۱ محبوب شده است . ” پیری در منزل ” به اقامت و سکونت افراد مسن در خانه خود و به طور مستقل ، تا زمانی که توانایی دارند اشاره می کند . در حقیقت ، طبق گزارشی منتشر شده ۸۷٪ از سالمندان ترجیح می دهند که به همین صورت در منزل خود بمانند . روش های زیادی برای تطبیق منزل شما با نیاز های دوره کنهسالی وجود دارد . یکی از بزرگترین موانع وجود پله هاست . برخی از سالمندان تصمیم دارند خانه های چند طبقه خود را بفروشند و یک خانه ییلاقی بدون پله خریداری کنند . اما ، این موانع روند ” کهنسالی در منزل ” را دچار اختلال می کند . درست است که آنها مجبور به زندگی در خانه خود هستند اما این در واقع همان خانه ی آنها با تمام خاطراتش نیست . در اینجا خرید آسانسور برای همان خانه پر خاطره ، گزینه مناسبی به نظر می رسد . هزینه خرید آسانسور به میزان قابل توجهی کمتر از خرید خانه جدید است ، نیازی به گفتن نیست که هزینه بسته بندی و جابجایی هم به هزینه خرید خانه افزوده می شود .

یکی از بارزترین دلایل در نظر گرفتن نصب آسانسور خانگی ، وجود تحرک و جنبش در خانه است ، صرف نظر از اینکه آیا صاحب خانه قصد دارد دوره کهنسالی خود را در منزل بگذراند یا نه . گاهی اوقات این برای فردی با قدرت حرکت محدود یا کسی که با صندلی چرخدار حرکت می کند ، ضرورت به حساب می آید . اگر خانه چند طبقه است ، بالا و پایین رفتن از پله ها و جابجایی وسایل بزرگ و سنگین می تواند برای همه خسته کننده باشد. آسانسور سبب سهولت استفاده از خانه می شود . جابجایی لباس های شسته شده بین طبقات بدون نیاز به کشیدن سبد لباس ها از پله ها و روی زمین احساس خوشایندی به ما خواهد داد . آسانسور خانگی می تواند در زندگی روزمره به عنوان ابزار بهبود دهنده سطح زندگی و بسیار لذت بخش باشد .

جای تعجب است که آسانسور خانگی نسبت به راه پله استاندارد فضای کمتری اشغال می کند . این اتفاق فضای خانه را باز می کند و مساحت قابل استفاده را افزایش می دهد . همچنین به ارزش فروش ملک اضافه می کند. آسانسورها را می توان بصورت هم سطح به دیوار خارج از خانه نصب کرد . و نیز می توان آنها رابه گونه ای نصب کرد که از فضای بلا استفاده یا بدون دسترسی ساختمان نهایت استفاده را نمود . همانطور که در طراحی ویژگی های ظاهری آسانسور انتخاب های متنوعی وجود دارد ،گزینه های زیادی هم در نوع مهندسی سازه پیش رو داریم . برا ی مثال گزینه های پنوماتیک ، کابلی ، هیدرولیکی و خلاuum وجود دارد .

آسانسور می تواند ایمنی و امنیت خاطر شما را فراهم کند . تقریبا همه می دانیم که سقوط از پله ها یکی از بیشترین عوامل صدمات در خانه است . فقط افراد مسن یا دارای مشکلات حرکتی جز این افراد نیستند ، و کودکان و بزرگسالان هم دچار حادثه می شوند – حتی نیازی به ذکر نیست که توله سگ ها هم از این قاعده مستثنی نیستند . آسانسور مسکونی می تواند جلوی این اتفاقات دردناک را بگیرد . از طریق آسانسور می توان با ایمن سازی در برابر استفاده غیر مجاز ، امنیت را افزایش داد ، خصوصاً اگر آسانسور به عنوان بخشی از فرآیند تامین امنیت خانه باشد. نصب آسانسور می تواند موجب ظرافت و القای سبکی خاص به محل اقامت شما شود . سبک های بسیار متنوعی از آسانسور برای انتخاب وجود دارد. طرح های متنوعی که متناسب با هر دکوراسیون و سلیقه هر صاحب خانه است . لوله های پنوماتیک مدرن ، مکعب های براق با قاب های فولاد ضد زنگ و دیوارهای شیشه ای صیقل داده شده ، یا ظاهر کلاسیک با روکش چوب و تکیه های نیکل براق وجود دارد . آسانسورهای مسکونی همیشه نمادی از تجملات بوده و این هنوز در دنیای مدرن ما صادق است . با این حال ، هزینه قطعات و نصب کاهش یافته است ، بنابراین افراد بیشتری می توانند یک قطعه خریداری کنند . بنابراین ، اکنون این سوال نیست که شما می توانید؟ اکنون این سوال وجود دارد که : ” آیا آسانسور خانگی گزینه مناسبی برای شما است؟” اگر هنوز مطمئن نیستید ، اما می خواهید گزینه های موجود را بررسی کنید و هزینه های مربوطه را مرور کنید ، در صورت تمایل با کارشناسان آرین تکنیک پخش تماس بگیرید . در این ماه ، ما طرح ها و پیشنهادهای رایگان ارائه می دهیم . با شماره ی ۶۶۲۸۹۸۵۱ با ما در تماس باشید و یا می توانید از طریق ایمیل info@atp-elevator.com با ما ارتباط بگیرید . هر یک از متخصصان ما زمانی را برای بحث در مورد نیازها و خواسته های شما رزرو می کنند . ما می توانیم گزینه های طراحی را ارائه دهیم ، مکانیسم های توان برقی را توضیح داده و بسته های نصب و تعمیر و نگهداری برنامه پروژه را پیشنهاد دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *