صنعت آسانسور

چگونگی تاثیر بروز رسانی آسانسورها بر صرفه جویی در هزینه ها

آسانسور در هر ساختمان نقش مهمی ایفا می کند. آسانسورها نه تنها سهولت جابجایی مردم در خانه ها و دفاترشان را فراهم می کنند ، بلکه می توانند تعیین کننده سبک و معماری یک ساختمان نیز باشند . اگرقصد تعمیر و بازسازی ساختمان خود را داشته باشید ، در ابتدا ممکن است بروز رسانی آسانسور پرهزینه به نظر رسیده و از انجام آن منصرف شوید. با این حال ، جایگزینی برای تعویض سریع آسانسور وجود دارد.

مدرن سازی آسانسور راه حلی مقرون به صرفه است که با اعمال چند تغییر و اصلاح به شما امکان بهبود فرم و نیز عملکرد را می دهد . در اینجا درباره نحوه اصلاح و تعدیل آسانسور و تاثیر آن برهزینه ها ی شما و نیز دلیل عالی بودن این راه حل در مقایسه با تعویض آسانسور صحبت شده است .

نوسازی آسانسور چیست؟

مدرن سازی آسانسور، لیستی طولانی از بهسازی های آسانسور را شامل می شود :

• ارتقا ایمنی شامل ایمنی قطعات و مسافران

• بهبود روش جابجایی برای افزایش جریان ترافیک در ساختمان های اداری،تجاری و مسکونی پرتردد

• ارتقا زیبایی شناختی برای مطابقت با طرح های بازسازی ساختمان

• صرفه جویی در مصرف انرژی و دیگر موارد

اگر به تعویض آسانسور نیاز دارید اما با چالش های کمبود بودجه روبرو هستید ، مدرن سازی آسانسور راه حل ایده آل شماست .

گزینه های متداول نوسازی آسانسور چیست؟

مجموعه آرین تکنیک پخش قادر به نوسازی تمام عناصر آسانسور و تجهیزات آن می باشد . با این حال ، سه مورد ارتقا معمول وجود دارد که می تواند به میزان قابل توجهی کارایی ، عملکرد و جریان ترافیک آسانسورهای شما را بهبود بخشد :

۱. جایگزینی درایو موتور: درایوهای دیجیتال AC سری جدید دارای مزایای بسیاری نظیر موارد زیر می باشند :

• حرکتی نرم و بدون ایجاد شوک های مکانیکی آزاردهنده که سبب ایجاد خرابی در اجزا آسانسور و نیز استراکچر ساختمان میشود.

• صرفه جویی چشمگیر انرژی

• در بسیاری از موارد ، می توان از درایو های احیا کننده برای برگشت برق به ساختمان استفاده کردکه متاسفانه شبکه توزیع انرژی ایران نمیتواند این امکان را فراهم سازد.

• گرمای کمتری تولید شده که در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی سیستم های خنک کننده می شود ، به نحوی که در اکثر مواقع فن موتور که ایجاد صدا و مصرف بالا و خدمات نیز دارد در سیستم حذف میگردد.

۲. تعویض موتور : DC تبدیل به موتور متناوب با جایگزینی درایو مزایای زیادی در بر دارد از جمله :

• اصلاح ضریب توان بهبود یافته ، مصرف انرژی را کاهش می دهد .

• بهره وری عملیاتی بالاتر برای کاهش مصرف انرژی

• و باز هم کاهش گرمای تولید شده باعث کاهش مصرف انرژی سیستم های خنک کننده می شود .

• کاهش بارگذاری ( BYU)

۳. کنترل کننده های هوشمند: کنترل کننده های دیجیتال در آسانسورهای مدرن به مدیران ساختمان اجازه می دهند تا داده های آماری و الگوریتم های پیشرفته را بررسی کنند. داده ها بینش ارزشمندی برای یافتن راه هایی در بهبود عملکردآسانسور فراهم می کنند. همچنین می توانید بهره وری انرژی را بهبود ببخشید. فعالیتها بصورتی ثبت می شود و به سیستم امکان می دهد درخواست ها را برای تأمین نیازهای ترافیکی در طول روز مجددا منتقل کند. در نتیجه ، هم زمان انتظار و هم مصرف انرژی کاهش می یابد .

دلایل مدرن سازی آسانسورها

اگر فکر می کنید آسانسورهای شما خوب کار می کنند ، این دلایل را برای مدرن سازی در نظر بگیرید :

• ایمنی مصرف کننده: آسانسورهایی که در دهه ۱۳۸۰ یا قبل از آن ساخته شده اند دارای ویژگی سیستم های ایمنی مدرن نیستند. این شامل سیستم های آتش نشانی ، مدارهای افزونگی ( redundancy circuits ) ، قابلیت قفل شدگی و سایر وسایل محافظتی است که جابجایی با آسانسور را ایمن تر می کند. حتی ممکن است کدهای ایمنی و آتش نشانی فعلی و موجود در آسانسور نیز غیر فعال شده باشند .

• تعمیرات در حال انجام: در حالی که ممکن است فکر کنید با سرپا نگه داشتن مدل قدیمی خود با تعمیرات مداوم ، پس انداز می کنید ، در نهایت هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت . آسانسورهای قدیمی نه تنها مصرف انرژی بالایی دارند ، بلکه هزینه سرویس آن نیز بسیار سرسام آور است. در واقع ، این موضوع می تواند برای شما عدم رضایت مستاجرانی را به همراه داشته باشد که دائما در حال مواجهه با آسانسور های معیوب و خراب می باشند.در حقیقت ،این به زیر ساخت های اصلی ساختمان شما بر می گردد .

• رضایت مشتری : همانطور که قبلا ذکر شد ، رضایت مشتری برای سودآوری همیشگی شما بسیار حائز اهمیت است . هرچقدر به دلیل به روز نبودن ساختمان مستاجر و مشتریان خود را از دست بدهید ، متعاقبا پیدا کردن جایگزین برای آن دشوارتر خواهد شد .

همانطور که متوجه شدید ، برخلاف آنچه که به نظر می رسد احتمالا آسانسور های شما چندان کارآمد نیستند . چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی گزینه های پیش رو برای بروز رسانی و جایگزینی آسانسور هایتان دارید ، همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره آن ها بهره مند شوید.

آرین تکنیک پخش حامی حقوق مشتری

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *