شرکت آسانسور در تهران
صنعت آسانسور

آشنایی با طرز کار یک شرکت آسانسور

وظایف یک شرکت آسانسور

امروزه یک شرکت آسانسور که بر اساس استاندارد های لازم فعالیت کرده و خدمات خود را عرضه می کند، باید تحت نظر سندیکا باشد. از مراحل ابتدایی نصب آسانسور تا فعالیت هایی مانند دریافت مجوز و بازرسی برای دریافت استاندارد اولیه، و همچنین دریافت استاندارد ادواری، نیاز به وجود شرکت آسانسور احساس می شود.

می دانیم که آسانسور ها اگر تحت بررسی و تعمیر و سرویس مرتب قرار نگیرند، می توانند خسارات جبران ناپذیری را برای استفاده کنندگان خود به وجود بیاورند. اگرچه بسیاری از آسانسور های موجود در سراسر کشور توسط افراد مجرب که در استخدام یک شرکت آسانسور معتبر هستند، بررسی و تعمیر می شوند، اما تعداد آسانسور هایی که بدون هیچ گونه سرویس و نگهداری نیز وجود دارند کم نیست. این آسانسور ها به نظر سالم و بدون هیچ مشکلی هستند. اما باید بدانید به مرور زمان، این وسایل در اثر اصطکاک و سایر عوامل دیگر، کارایی اولیه خود را از دست داده و با خرابی ها و نقص هایی که پیدا می کنند می توانند به افراد زیادی صدمه و خسارت وارد نمایند.

شرکت آسانسور در تهران

این که آسانسورها ماهانه توسط افراد مجرب و متخصص این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرند، جز قانون محسوب می شود. به معنای دقیق تر می توان گفت؛ نگهداری از یک آسانسور به این معنا است که یک قرارداد مبنی بر انجام بررسی، سرویس و نگهداری برای یک آسانسور با یک شرکت معتبر وجود دارد.

سرویس آسانسور توسط یک شرکت آسانسور

سرویس یک آسانسور به معنای بررسی و نظارت دقیق بر روی تک به تک اجزای آسانسور و عملکرد کلی آن است. اگر یک آسانسور پس از نصب به حال خود رها شده و هیچگونه سرویسی برای آن صورت نگیرد، به مرور زمان دچار فرسودگی می شود. مراقبت از آسانسور و سرویس و نگهداری آن موجب بهبود عملکرد آسانسور، تشخیص به هنگام نقص ها و ایراد های آسانسور و افزایش ضریب ایمنی این وسیله می گردد.

خدماتی که برای آسانسور خود پس از نصب انجام می دهید، تفاوتی با اقدامات اولیه برای نصب آسانسور نداشته و هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چنانچه بتوانید به موقع، خرابی یک قطعه در آسانسور را تشخیص داده و آن را فورا تعویض نمایید، می توانید از به وجود آمدن یک سانحه جلوگیری کنید. این امر میسر نخواهد بود مگر این که با یک شرکت آسانسور مناسب برای انجام بررسی ها، سرویس و نگهداری از آسانسور خود قرارداد داشته باشید. آن شرکت موظف خواهد بود برای انجام سرویس ها و نگهداری از آسانسور، افراد مجرب و متخصص را برای بررسی آسانسور شما بفرستند.

آرین تکنیک

 

در نظر داشته باشید ممکن است افرادی اینگونه تصور کنند که انجام بازرسی های و سرویس برای آسانسور توسط یک شرکت آسانسور معتبر هیچ الزامی نداشته و مقرون به صرفه نمیباشد. این افراد تنها در هنگامی برای آسانسور خود هزینه می کنند که آسانسور خراب شده باشد و نیاز به تعمیر اساسی پیدا کرده باشد. باید بدانید گرچه در ظاهر این طور به نظر می رسد که افراد در هزینه های خود صرفه جویی می کنند، اما در واقعیت یک آسیب و خرابی بزرگ که باعث از کار افتادن آسانسور می شود، هزینه ی بیشتری را برای مالکان آسانسور به دنبال خواهد داشت. پس اگر قصد صرفه جویی در هزینه های جاری خود را دارید، انجام سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

دلایلی که باعث ایجاد نقص در آسانسور می شوند

در هر آسانسور، مواردی وجود دارد که خرابی ها و نقص در آسانسور ها، معمولا از آن  ها نشات می گیرد. در زیر به تعدادی از این عوامل می پردازیم:

– ایراد پیدا کردن در سیستم حمل. به این معنا که گاهی آسانسور بیش از ظرفیت خود کار کرده و سنگینی بیشتری را جا به جا می کند. ضمن اطلاع رسانی کامل حداکثر ظرفیت آسانسور به استفاده کنندگان، بررسی و سرویس این مورد حائز اهمیت است.

– سرعت آسانسور. این مورد پس از مدتی استفاده دچار تغییراتی می شود که ممکن است حاصل از اصطکاک است. این مورد نیز نیازمند سرویس است.

– کارکرد صحیح درب ها در سرویس توسط شرکت آسانسور باید بررسی شود.

– میزان ولتاژ برق نیز باید چک شود.

تعمیر آسانسور

نگهداری آسانسور به وسیله شرکت آسانسور

تفاوت PM و EM

در حوزه ی آسانسور، به نگهداری، بررسی و سرویس آسانسور ها، PM و به تعمیرات موردی که بر روی یک آسانسور صورت می گیرد، EM می گویند.

هنگامی که آسانسور شما دچار خرابی می شود و شما قرارداد با هیچ شرکت آسانسور ندارید، به یک متخصص و تعمیرکار زنگ خواهید زد. این عنوان که نام EM معرفی می شود، یعنی تعمیرکار بر اساس تجربه ی خود به رفع مشکلی که آسانسور شما پیدا کرده است می پردازد. در نظر داشته باشید که در این حالت، متخصص تنها به رفع اشکال پیش آمده می پردازد و چون آسانسور شما سرویس نمی شود، ممکن است ایرادات دیگری نیز داشته باشد که هنوز خود را نشان نداده اند. پس منطقی ترین کار، عقد قرارداد با یک شرکت آسانسور است.

 

 

 

بیمه و سرویس آسانسور

باید بدانید اگر آسانسور شما دارای قرار داد سرویس و بازرسی با یک شرکت معتبر آسانسور را نداشته باشد، اگر خسارتی به فردی وارد شود، بیمه به هیچ عنوان خسارات را پرداخت نخواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *